20 Mayıs 2013 Pazartesi

NYC Expert Last Lip Color 405 Blue Rose Ruj..

Hafta sonu Watsons'a uğrayınca ilk iş NYC'nin yeni gelen makyaj koleksiyonuna baktım. Gerçekten güzel ürünler var, hem de çok uygun fiyatlı. En pahalı ürün 15 TL. civarındaydı. Gratis'de Essence ne ise Watsons'da da NYC öyle olacak anlaşılan.  İlk iş olarak denemek üzere bir adet ruj aldım, fiyatı 5 TL. olması lazım yanılmıyorsam.
Rujun adının Blue Rose olması boşa değil, mavi alt tonlu soğuk bir fuşya rengi. Genelde soğuk tonlar kullanmam, bana yakışmaz ama bu tonda bir ruj arıyordum ve bütün markalara göre de çok uygun fiyatlı görünce denemek için aldım.

Öncelikle kalıcılığı iyi, şu anda bir kase yoğurt yedim ve ruj kenarlarda hala dudağımda duruyor, sadece ortadan biraz gitti.  Biraz yanlardan bulaşma yaptı ama o da benim beceriksizliğim. Yine de ne olursa olsun bir tazeleme gerektiriyor. Yine böyle  hafif pudramsı bir çiçek kokusu var ki benim hoşuma gitti ama yine de bu koku konusunda hassas olanların mutlaka testerlardan koklaması lazım. 

Güneşte rengi özellikle güzel, kendinden sedefli gibi ve kolay renk veren bir yapısı var. Işık altında içinde mavi-mor bir yansıma var. Dudakta hata belli etmeyecek kadar yumuşak, mat yapıda değil ama yine de düzgün sürülmesi gereken bir ruj, kenarlardan taşma yaparsa çok dikkat çekecek kadar iddialı bir rengi var.

İçindeki mor yansıma belli olmuş gibi geliyor gözüme burada. Bazıları bu tonları yanık tene yakıştırıyor ama ben soğuk tonları yanık tende sevmiyorum, zaten göze batan bir renk olduğu için yanınca tam bağıracaktır.

NYC rujlar içinde tabi sıcak tonlu olanlar ve nude renkler de var, ayrıca çok güzel glosslar, lipstainler ve pudralar, bronzerlar da gördüm. hepsine sırası ile şans vereceğim tabi, bu deneme açılışı idi. Markadan aldığım ilk üründen de böylece genel olarak memnun kaldım.
Sevgiler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder