26 Temmuz 2013 Cuma

Too Faced Summer Eyes Far Paleti..

Günaydın. 10-15 gün önce Balköpüğüblog'da şöyle  bir yazı görerek hemen siteleri kontrol etmeye başladım.  İçlerinden aliexpress.com hem ürün çeşitliliği, hem kargo free olması ile dikkatimi çekti ve sitede gezinirken de şöyle birşey gördüm. Çinliler IPhone'nun, Chanel'in Luis Wuitton'un çakmasını yapabilen adamlarken, hatta yakında bizim kopyalarımızı bile yapabileceklerken, aslında Çin sitelerinden bir şey almak son derece riskli bir şeydi ama dayanamadım ve aldım tabi. Zaten 7.50 $ ve kargo da bedava ne olabilir ki en fazla dedim.
Siparişi vermemin üzerinden 1 hafta gibi bir süre sonra kargo gayet güzel ve sımsıkı sarılmış vaziyette elime ulaştı. Paketin kendisi bir harika, tam yazlık ve cıvıl cıvıl..

Arkasında son kullanma tarihine kadar bütün bilgiler verilmiş.

İçinde günlük-klasik-fashion olarak isimlendirilen 3 değişik renk grubu var. Toplam 6 far, 1 allık ve 2 aydınlatıcıdan oluşuyor. Renklerin 3 tanesi mat, 3 tanesi sedefli ve Coral Crush haricinde pigmentasyonları iyi. 

Aydınlatıcıların ikisine de ayrı ayrı bayıldım. Son derece kullanışlı renkler bence. Seashell isimli pembe allık çok rengim değil ama far bazı olarak kullanırım diye düşünüyorum.

Instagramda yayınladığımda kullanmaya kıyamam demiştim ama direk geçtim kullanmaya, dayanamadım. Özellikle Cocoa Beach ve Chocolate Sun isimli renkleri sürekli sürüyorum. Bu arada çok hafif bir tozlanması oldu ama hiç önemli değil.

(gölgede)
Ne yaptıysam Coral Crush'ın rengini elimin üzerinde göremedim. Ben de öbürlerini fotoladım. Parmağın ucuyla alınıp sürülen şekli bu.

(güneş ışığında)
Ortadaki Toasted Coconut da çok severek kullanacağım renklerin arasına girdi. Mermaid ise palette mavi görünmekle birlikte sürülünce petrol rengine dönüyor.

Coral Crush'ı göstermeye en çok bu kadar yaklaşabildim. Ortada görülen renk, işin tuhafı burada çıkmazken göz kapağı üzerinde çok güzel renk veriyor.

Bunlar da aydınlatıcılar. Ortadaki Peach Fuzz, alttaki Sunbeam. Bunların pigmentasyonunda da hiç bir sıkıntı yok.


Paletin içinde çeşitli makyaj örneklerini açıklamalı olarak gösteren şöyle bir de bilgi kitapçığı bulunuyor.

Son olarak da palet ile yaptığım bir makyaj denemesi. Resim akşamüzeri eve geldiğimde çekildi. Sadece göz kalemimde oynama olmuş, onun dışında farlar aynen duruyor. Bütün göz kapağında baz olarak Coral Crush var, crease bölgesinde Chocolate Sun sürdüm. Kirpik diplerine de Cocoa Beach ile ton verdim. Kirpikler ise  daha sonra ayrıntılı bahsedeceğim NYC Big&Bold mascara ile 3 kat sürüldü. Bence renkler çok güzel.

Şimdi bu paletin resmini instagramdan gösterdiğimden beri gerçek olabilir-olamaz tartışması gidiyor. Açıkçası ben çinlilerden her şey beklenir mantığı ile çakma olabileceğini düşünerek aldım. Ama paket gelip de elime aldığımda her şeyi o kadar aynı ki gerçek de olabilir bu dedim. Sonra sevgili @makyajgunlugu nün önerisi ile de checkcosmetic.com dan ürünün seri numarasını kontrol ettim. 2013 üretimi olarak sitede bulunuyor. Başka bir arkadaşım yani @palatosun da Çin ile çalışan patronundan bilgi istedi ve ürünün büyük ihtimalle gerçek olduğunu öğrenmiş. Bana da renklerine, pigmentasyonuna, kutusuna, kalıcılığına baktığımda gerçek, fiyatına ve geldiği yere baktığımda ise çakmaymış gibi geliyor. Ama çok beğendiğim için de gerçek ya da çakma olması önemli değil. Zevkle kullanacağım bir şey sonuç olarak. Hatta daha da ileri gidip şunu da almayı düşünüyorum. Siz ne dersiniz?
Sevgiler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder