24 Temmuz 2013 Çarşamba

Nars Sin vs. The Balm Pinstripe...

Şimdi geldik herkesin merak ettiği bir konuya, The Balm Instain Pinstripe allık gerçekten Nars Sin'in benzerimi.? İki allık da elimde olduğu için vakit geçirmeden karşılaştırmayı yazayım dedim çünkü Nar Sin almak isteyen çok kişi var. 78 TL. fiyatı olan allığın uygun bir benzeri hiç fena olmaz.
Ambalajlar arasında büyük fark var, hangisi daha kalitelidir bilemem ama The Balm kesinlikle daha sevimli. 

                   Nars allık 4.8 gr., The Balm 8.5 gr. civarındaydı yanılmıyorsam. Arada iki katı fark var. 

İki allık yan yana durunca arada bariz bir fark yokmuş gibi duruyor ve aslında yok da gerçekten. Sin daha mat, Pinstripe'ın yanar döner altın yansımaları daha fazla.

Burada Sin'in matlığı ve Pinstripe'ın altın yansımaları net olarak görülüyor. Sin bir tık daha morluk içeriyor gibi. Ama aslında bir yanağıma Sin, bir yanağıma da Pinstripe'ı sürüp çıksam kimse anlamaz. Her ikisi de son derece pigmentli ve kalıcı allıklar. Tabi Nars asla ve asla tozutmazken, Pinstripe dikkatli almazsanız toz toz oluyor. Her ikisi de duofiber bir fırça ile çok güzel uygulanıyor.

Pinstripe'ın kalıp gibi durduğu ve dağıtma zorluğu olduğundan bahsedilmiş. Ancak hafifçe nemli bir duofiber fırçanın üstesinden gelemeyeceği bir sorun değil. Böyle bir fırçanız yoksa da yine incelen uçlu bir setting fırçası ile az miktarda uyguladığınız ürünün üzerinden yine boş bir kabuki veya expert face brush tipinde bir top uçlu bir fırça ile geçerek ürünü tamamen yayıp, doğallık sağlayabilirsiniz. Aynı sürme-yayma işi Nars için de geçerli.
Sonuçta Nars'ın kalitesi tartışılmaz ama The Balm Sin'e güzel ve çok iyi bir alternatif gibi duruyor. Fiyatları da Nars 78 TL. iken The Balm indirimsiz olarak 27 TL., indirim beklerseniz daha da uyguna alabilirsiniz, karar sizin. Umarım yardımcı olabilecek bir yazı olmuştur.
Sevgiler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder