15 Temmuz 2013 Pazartesi

Sephora Tattoo Me Dövme Kalemleri..

Sephora'dan yaptığım ve bir önceki yazıda bahsettiğim alışverişin can alıcı ve merakla beklenen kısmına geliyorum şimdi. Bu dövme kalemler mi diyeyim vücut damgaları mı diyeyim Sephora'da bu ay "hot now" conceptinde satışa çıktılar. Malumunuz ben dövmeyi çok seviyorum, hem kendimde hem de yakışan herkeste. Zaten yeni yaptırmak istediğim dövme için de şekil ve yer arayışı içindeyim, o nedenle bu yenileri denememem olmazdı. 
Ürün böyle eyeliner formunda, kapaklı bir kalem gibi. Tanesi 21.50 TL.

3 desen seçeneği var, ben kurukafa ve yıldız formlu olanları aldım. Bir de marine teması seviyorsanız çapa desenli olanı var. Satış görevlileri ile hemen minik de bir sohbet ettim, ürünün geri dönüşü oldu mu diye sordum. Herkes çok memnun dediler ve waterproof makyaj temizleme ürünüyle ancak çıkardıklarını söylediler. Tabi buna pek de inanasım gelmedi. Dün aldığım gibi çeşitli yerlere dövmeler gerçekleştirdim ve şimdi izlenimlerimi paylaşayım.

Yıldız desenliye bayıldım. Elimin üzerinde 3 adet yıldız dövmesi de var biliyorsunuz. Bunu da önce elimin üzerine deneme amaçlı, sonra da ayak bileğime seri halde yaptım. Ayak bileğime yaptığımı daha sonra ig'da yayınlayacağım.  

Kurukafa da ayrı hoşuma gitti. Bu da el üstü, kol üstü, bilek gibi yerlerde çok güzel durabilecek bir desen. 

Görünüşleri de bu şekilde. 

Ürünü  temiz, kuru ve kremsiz, istediğiniz yere çok hafif ve nazikçe dokundurarak kullanıyoruz. Çok fazla bastırılırsa yukarıda görüldüğü gibi hafif taşma yapabiliyor. Ama sorun değil çünkü uzaktan belli bile olmuyor. Gelelim kalıcılık sorunsalına; çok fazla bir kalıcılık beklemeyin. Sürdükten bir süre sonra sabitleniyor ve ıslak bir şeyle mesela ıslak parmağınızla falan dokunmazsanız hiçbir şey olmuyor. Ama parmağınızı ıslatıp şöyle bir ovuşturursanız veya ıslak mendille silerseniz hemen çıkıyor. El yıkama esnasında eğer o kısıma sadece su değer ve ovuşturma olmazsa renk soluyor ama çıkmıyor. Satış görevlisinin söylediği ancak makyaj temizleyicisi ile çıkıyor lafı çok abartı olmuş durumda. Elimin üzerine yaptığım bu desenler sonuçta iki el yıkama sonrası iyice soldu ben de çıkarttım. Daha sonra dün akşam ayak bileğime bir seri halinde yıldız  yaptım ve onlar hala yerlerinde duruyorlar. Instagram'da bu dövmeleri kullanan bir arkadaşın da çok güzel bir tavsiyesi ile, dövmeler genelde gün içerisinde su değmeyecek bir yere yapılırsa sabahtan akşama kadar dayanacaktır. Ama duş aldıktan veya denize girip çıktıktan sonra kalmasını beklemeyin derim. 
Bu arada Sephora perşembe ya da cuma instagramda bu dövmelerin hediye olduğu bir yarışma düzenlemişti ve o resme bir sürü soru geldi, son baktığım kadarıyla hala cevaplamamışlar ve kazananı da açıklamamışlardı. Satılmasını istedikleri bir ürün hakkında niye sorulan sorulara cevap vermediler anlamadım.
Sonuç olarak ürünün kalıcılığı az, suya değmemesi lazım ama görünüşü çok güzel. Böyle vücut süslerine meraklıysanız 21.50 TL.'yi gözden çıkarın ve bu yaz aylarında alıp zevkle kullanın derim. Bu arada kapağının açık kalmaması lazım, yoksa kuruma yapacağını düşünüyorum. Dövmenin kendisinin ürün olarak ne kadar dayanacağını bilemiyorum, henüz Sephora çalışanlarının da fikri yok çünkü ürün yeni ve hiç biri daha bitmemiş. Zamanla göreceğiz sanırım. Benim aldığıma memnun olduğum bir ürün oldu. sabah yap, akşam yıka mantığı ile yaz sonuna kadar kullanacağım. Siz ne düşünüyorsunuz?
Sevgiler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder