30 Temmuz 2013 Salı

Alix Avien Paris Golden Nails..

Günaydın. Alix Avien french manikür setinden sonra bir de Golden Nails adı ile altın parçacıkları ile süslü efekti veren bir nail art seti çıkardı. Ben seti cumartesi günü Watsons'da bulup aldım. 13.50 TL gibiydi yanlış hatırlamıyorsam. Biraz pahalı bir fiyat gibi geldi bana, ojeler çok minik, Shine Plus'ların boyunda sanırım 5ml.'di onlar. Yorumlara geçersek;
Güzel, şık bir kutuda birlikte saklanabilecek şekilde düşünülmüş. Böyle set ojelerin aynı kutuda satılmaları iyi oluyor. Sonra birini kaybediyorum ben mutlaka.

Mini mini bir siyah bir de altın rengi oje var içinde..

Ancak altın rengi "flakey" parçacıklara sahip oje beni hayal kırıklığına uğrattı. Gerçi sürenleri görmüş ve böyle olacağını tahmin etmiştim. Parçacıklar çok güzel olmakla birlikte yoğunlukları çok az. Fırçaya zorla geliyor ve üst üste sürümde çok kalın bir jel topcoat oluşuyor. Bu da kuruma süresini uzatıyor. Tamamen fırçaya gelişine göre alıp tek kat sürülünce de altın efekti çok az oluyor.              Ben fırçaya neredeyse şişeden tek tek alıp, tek tek de uyguladım. Yine de bence hala biraz az.

Ancak iyi yanı altın efekti veren simli ojeler, özellikle yoğun uygulamalar tırnakta pütür pütür olur. Beni     rahatsız etmemekle birlikte rahatsız olan çok var bu halden. Bu oje dümdüz ve pütürsüz uygulanıyor.
Siyah oje ise klasik bir siyah, biraz kıvamı sulumsu, 2 katta opak oldu ve topcoat sürmeden bile pırıl pırıldı. Shine Plus serisinin  siyah rengi herhalde.
                           
                         Çok sim gibi olmadığı için de çıkartması daha kolay olacak tahmin ediyorum. 


Böyle efektli ojeleri sevenlerin alıp kullanabileceği bir oje olmuş. Parçacıkları tek tek yerleştirmek ve kurumasını beklemek gibi sıkıntılarınız olacaksa pas geçin, direk bol simli bir ojeye yönelin derim. 
Sevgiler..


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder