23 Temmuz 2013 Salı

Sarı Kız Doğal Maden Suyu Spreyi..

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte hepimiz  serinlemek ve serinlerken de cildimizi korumak ve nemlendirmek istiyoruz. Doğal mineral su ya da termal su diyebileceğimiz bu sular çok çeşitli markada mevcut ve fiyatları da çok değişiyor. Ben daha önce Avene termal sudan bahsetmiştim, sırada Vichy bekliyor. Ama ikisinin arasında eskiden görüp de şimdi  yeniden keşfettiğim bir marka konuğumuz olacak.

Aynı diğerleri gibi bu da spreyli ambalajda geliyor..

Sarıkız bir Türk firması ve bu kutunun içinde de sadece doğal maden suyu var. O nedenle yüzüme püskürttüğümde aynen maden suyu tadı alıyorum. Suyun pH derecesi ideal olan 5.5 miş..

Uygulama şekli ve faydaları ambalajın üzerinde anlatılmış güzelce. gerçi uygulamak çok basit, hafifçe çalkalayın ve püskürtün şeklinde. Ben sabah akşam, kalkınca, yatarken, arada sürekli kullanmaya başladım bunu.

Maden suyunun içeriği de burada belirtilmiş. 

Özellikle sabah ve akşam mutlaka krem sürmeden önce kullanıyorum. Ayrıca eğer evdeysem gidip gelip serinlemek için yüzüme sıkıyorum. makyajlı veya makyajsız fark etmiyor, çünkü makyajı akıtmıyor ama sabitlemek gibi bir özelliği de yok. Arada krem sürdükçe elime de sıkıyorum, kremin etkisini daha güzel yapıyor. Göz ve yüz fırçalarının günlük temizliği için de arada kullanmaya başladım.

Ayrıca son 3 gündür ID Bare Minerals pudra fırçamı pudramı sürmeden önce bir fıs bununla ıslatıyorum. Verdiği his hafif nemli ve soğuk, bu yaz sıcağında çok iyi geliyor ve sanki pudra da yüzüme daha iyi yayılıyor gibi geliyor bana. Yalnız bulunması konusunda sanırım problemler var. Eskiden belli kuaförlerde ve arada eczanelerde görüyordum ürünü ama uzun süredir pek bir yerde görebilmiş değilim. Ben yine kuaförüme söyledim ve o getirtti bana ürünü. Dün instagram üzerinden @aynurakdolun arkadaşımız ürünün şurada bulunabileceği ayrıca da www.balerin.com ve www.n11.com da da olduğu bilgisini verdi. Kontrol ettim balerin'de Sarıkız saç ürünleri olmakla beraber bu ürünü göremedim ama diğer sitelerde var. Hem de 7-7.50 TL. gibi bir fiyatta, N11.com 30 TL. üzerine ücretsiz kargo verirken kuaforsepeti.com da ise kargo 7 TL. görünüyor.  Şu anda evde iki tane olduğu için almama gerek yok ama sanırım çok çabuk bitecekler, hemen bu sitelerden birinden isteyeceğim. Kuaförüme göre çok daha ucuzlar.
Siz de bulursanız mutlaka alın deneyin bu termal suyu diyorum.
Sevgiler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder