17 Aralık 2013 Salı

M.Asam Magic Finish Make-Up..

İki hafta önce pazar günü olan ve burada bahsettiğim #syafroditevent'de hediye edilen ve en merak ettiğim ürünlerden biri M.Asam magic finish make-up köpük fondöten. Hemen denemeye başladım, şimdi ilk yorumlarımı paylaşabilirim.
Ambalajı bile janjanlı çok sevdim.

Fondötenin amacı pürüzsüz ve ipeksi cildi yaratmak, daha ince veya daha yoğun bir görüntü tercihiniz varsa uygulamayı da ona göre yapabiliyorsunuz. Tek katta bile kapatıcılığı fena değil, ikinci katta tam örtüyor ama maske gibi de durmuyor. 

İçindekiler hakkındaki bilgi burada..

Üstü güzelce kapatılmış, açıldıktan sonra 12 ay süresi var, bu süreye 1-2 ay daha ilave edilebilir tabii.

Köpük fondötenleri en iyi makyaj süngeri ile uyguluyorum ben, beauty blenderım yok ama RT makyaj süngeri ile uygulama pürüzsüz oluyor. Ayrıca Sigma F80 ile de pürüzsüz bir uygulama yapılabiliyor.  Yüzümde çok hafif ve ipeksi bir dokusu var ve pudralı bir his veriyor bana, bu bakımdan yağlı ciltlere uygun olacaktır. Ancak kuru ciltler için iyi bir nemlendirme gerekir.

Elinizde RT sünger veya Sigma F80 yoksa önemli değil, Sephora'da veya RT'de bulunan buffing brush tarzı bir fırça da aynı pürüzsüz uygulamayı yaparak, aynı güzel dokuyu veriyor.


Renk seçeneği yok, her cilde, her tene uyan ürünlerden, sürünce renk hemen bütünleşmeye başlıyor. Fondötenin pudramsı yapısı burada net olarak da belli oluyor. Benim cildim yağlıya dönük karma beni rahatsız etmiyor, hatta günün ilerleyen saatlerinde T bölgemde hafif parlama bile başlıyor. Diğer cilt tiplerine etkisini de mutlaka ürünü deneyen diğer blogger arkadaşlarım yazacaktır. Yıllardır Eczanelerde satılan M.Asam MAGIC FINISH’i ve diğer M.Asam Cilt Bakım Ürünlerini artık Watsons ve Gratis mağazalarında da bulabilirsiniz.
Sevgiler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder