10 Nisan 2014 Perşembe

Wet N Wild Comfort Zone palet incelemesi..

Instagram üzerinden yaptığım alışverişten bahsetmiştim. O alışverişte aldığım ve uzun süredir istediğim Wet n Wild Confort Zone paleti detaylı inceleyeceğiz şimdi.


Palet hakikaten ismine uygun bir şekilde çok rahat ve kolay kullanılabilecek, hem geceye hem de gündüze uygun renklerden oluşuyor. Renklerin üzerine nerelerde kullanılacağı yazılmış ama tabi bu sadece bu tavsiye niteliğinde, hangi farı nerede kullanacağınız tamamen sizin zevkinize kalmış bir şey. Palet iki kaş altı/kaş kemiği, iki tüm göz kapağı, iki crease bölgesi ve iki adet de gölgeleme/belirginleştirme için kullanılacak fardan oluşuyor. 

Bu paletteki renklerin bazıları Mac farlara dupe yani benzer olarak gösteriliyor. Meşhur Temptalia'nın farlar için yaptığı dupe listesine buradan bakabilirsiniz. Ama en meşhuru palette sağ en alttaki rengin Mac Club far ile benzerliği ki mac Club'da elimde ikisinin karşılaştırmasını  yapacağım.

Şimdi renklere de bakalım biraz. En üstten iki renk, paletin en kolay kullanılan iki rengi, sadece bunlarla bile gündüz makyajı yapılabilir.

Hafifçe sürdüm, pigmentasyonları fena değil. Alttaki eyelid için olan biraz tozutuyor.

Bu ikisi de paletteki favorilerim, koyu kahveleri, koyu bronzları çok seviyorum. özellikle crease için olan bronz tonuna bayılıyorum. 

İkisi de çok pigmentli ve fazla tozutmuyorlar.

Üstteki rengi sık kullanmakla birlikte alttaki yeşil pek tarzım değil henüz denemedim bile.

Ama pigmentasyonu iyi olan renkler ve bunlar da tozutma yapmıyor.

Geldik paletteki en koyu renklere, üstteki yeşil alt tonlu kahve ve alttaki de Club farın dupe rengi olarak gösterilen yeşil-kahve-bronz geçişleri olan renk.

Elimin üstünde yer alan renk üstteki renk, alttaki kahve-ışıltılı olan da Club'ı dupe rengi. Pigmentasyonları çok çok iyi, ama gündüz makyajı için bir tık dokundurup, bırakacağınız renkler, fazlası çok koyu duruyor. Gölgeli makyaj için süperler ve tozutma yapmıyorlar.

Paletteki ve diğer bazı dupe gösterilen  renkleri de buradan daha güzel görebilirsiniz. (görsel alıntıdır)


Bir de makyaj örneği..


Wet and Wild'dan aldığım/kullandığım ilk palet olarak bunu çok sevdim. Bu kadar uygun fiyata bu renkler ve bu pigmentasyon harika tabi. keşke bu marka da TR'de olsa da ucuz ucuz alsak kullansak. Umarım en kısa zamanda birisi akıl eder de getirir bu güzelim markayı ve çok da pahalı yapmazlar.
Sevgiler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder