29 Nisan 2014 Salı

Dolgu Macerası...

Özellikle üst dudağımın inceliğinden dolayı uzun zamandır dolgu yaptırmak istiyordum ancak bir türlü kararımı veremediğim için bekliyordum. Bundan bir 10 sene kadar önce bir dolgu macerası daha yaşamıştım ve o zaman dudağımın aldığı şekilden o kadar memnun kalmıştım ki en sonunda kararımı verdim, randevumu aldım ve koltukta yerimi aldım.
Öncelikle kullanılan ilaç Juvederm ve içinde Hyaluronic asit bulunuyor.

Her kutu kişiye özel geliyor ve içinden iki adet ilaç ve iki adet de iğne çıkıyor. Her iğne sadece bir kişiye kullanılabiliyor. Doktorum bana özel kutuyu açıyor. Bu arada burası bir dişçi muayenehanesi, doktorum da aslında bir diş doktoru, kendisi dolgu ve botox üzerine İngiltere'de kapsamlı bir eğitim aldı ve şimdi bu iki işi de mükemmel yapıyor. Ayrıca diş doktoru olmasının getirdiği avantaj ve bilgi ile de dudaklarımı tek hamle ile uyuşturdu, tek bir acı bile hissetmedim.

Eğer iğnede ilaç artarsa, bu ilaç daha sonra yine sizin için kullanılmak üzere saklanıyor, yani başka birisine kullanılması veya botoxta olduğu gibi bir ampul ilacı 2 kişinin paylaşması söz konusu değil. Bu iğne artık benim tenime batırılmış olduğu için, başka birisi üzerinde ne kadar dezenfekte de edilse bir risk yaratacağı, benim dokumu başkasına enjekte edebileceği için başkası üzerinde kesinlikle kullanılmıyor. 

Üst dudağıma ilk iğne yapılıyor..

Evet üst dudağın iki yanından iğneler yapıldı ve bitti, şekil alıyor bile. Sadece bu iki minik kan izi var, onlar da iki dakika içinde geçti zaten.

Evet alt dudağıma da yapıldı iğneler ve dudak şişiyor şu anda.

Dudaklarımın önceki hali, çizgilenmeden çok bu inceliğini sevmiyordum. Sevmiyordum da değil ama biraz daha kalınca bir dudak şekline özeniyordum diyeyim.

Bu aynı gün sonrası, henüz oturmamış olmasına rağmen duruşu gayet iyi.

Akşama doğru dudaklarım biraz daha şişti ve 3-4 gün boyunca dudaklarımda minik bombeler ve sertlik kaldı. Daha sonra o serlik ve şişler indi ve geriye hafif dolmuş, gergin dudaklarım kaldı.

Yine öncesi..

ve 2 hafta sonra aynı rujla sonrası..

Çok abartılı görünmeden, ördek dudak olmadan istediğim dudaklarımın biraz daha dolgun görünmesiydi, o istediğim de şu anda oldu. Şimdi bu dolgu en az 6 ay kadar gidecektir bana, tabi bu süre herkes için aynı olacak diye bir koşul yok tamamen sizi cildinizin yapısına bağlı. Hep söylüyorum, bu tür minik estetik dokunuşları ve özellikle botoxu ne kadar erken yaptırmaya başlarsanız o kadar fayda görüyorsunuz. Botox ilk yaptırdığımda 4 ay dayanırken, şimdi 8 ay dayanıyor.
Doktorum sadece dudaklarımın konturundan giderek, çok güzel ama göze batmayan bir işlem yapmış oldu, ben sonuçtan çok memnun kaldım ve bir sene sonra da işlemi tekrarlayacağım. Bu tür minik operasyonları da doğru doktor ile yapıldıktan sonra isteyen veya ihtiyacı olduğunu düşünen herkese tavsiye ediyorum.
Sevgiler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder