17 Nisan 2014 Perşembe

Tırnak bakımı rutinim..

Instagram hesabım veya blogdan oje fotoları paylaştıkça tırnaklarım konusunda çok övgü alıyorum ve bu da beni çok ama çok mutlu ediyor. Bütün herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tabi bir de ne yapıyorum da tırnaklarım bu kadar düzgün ve düzenli uzuyor diye de çok soruluyor. Bu yazıyı uzun zamandır planlıyordum ama ihmal ettim kusura bakmayın.
Hemen başlayalım. Öncelikle bakım rutinimdeki markalar değişse de ürünlerin çeşidi aynı kalıyor yani bir el/tırnak peelingi kullanıyorum mutlaka, bunun sadece markası değişiyor. Burada görülen ürünler son 2-3 aydır sürekli ve düzenli kullandıklarım. Bir de ayda 2 defa düzenli olarak manikür de yaptırdığımı belirteyim. Tırnaklarımı evde kendim ancak biraz ucundan düzeltmek için törpülerim veya tırnak etlerini Sally Hansen instant cuticle ile arada biraz ittiririm ama hepsi o, kesinlikle evde kendim tırnak eti falan kesmeye çalışmam. Arkadaki  diş beyazlatıcı macunu ise tırnaklarımı beyazlatmak ve beslemek için kullanıyorum, arada limonla da ovuyorum ama o çok düzenli değil. Burada görünen diş macunu benim kullandığım, beyazlatıcı etkisi olan her hangi bir macun kullanılabilir. Özellikle tırnak boyayan ojeleri çıkartmak için çok iyi bir yöntemdir diş macunu ile fırçalamak.

2-3 aydır bunları kullanıyorum demiştim, Jo Malone hand&body peelingi yeni aldım ama daha önce arkadaşım bana denemem için vermişti, uzunca bir süre onu kullandım. Bu üründen önce de Rival de Loop'un el ve tırnak peelingini kullanıyordum. Jo Malone'u burada uzun uzun anlatmış ve övmüştüm, artık kendisi rutinimin değişmez bir parçası oldu kesinlikle, başka bir peelinge elimi bile sürmem. Tırnaklara çok faydası olduğu söylenen ve yine çok övülen Dax'ı ben bulamayınca sevgili Begüm'ün elinde fazla bir tane varmış, bana yolladı denemem için. Çok teşekkürler canım tekrardan, gerçekten güzel bir ürünmüş.

Bunlar da her peeling sonrası, ya da daha doğrusu her akşam ojelerimi çıkartıp yeni oje sürmeye geçmeden önce ve yatarken sürdüğüm shea&lavanta yağlı ürünlerim. Bir tanesi moshos garden'a ait, kendisini burada anlatmıştım, kesinlikle alınıp denenmesi gereken, elleri yumuşacık yapan bir krem. Diğeri ise Cyrene markasına ait, Moshos Garden kadar yumuşak görünmemekle birlikte, parmak ısısı ile hemen yumuşuyor ve kolayca emiliyor. Bunu da yatarken hem ellerime hem de dirseklerime sürüyorum.

Meşhur Dax, yapısı çok yoğun, emilimi uzun sürüyor o nedenle gece bütün işler bittikten sonra uygulamakta fayda var. Tırnaklarınız kadar yine ellerinize, dirsek ve dizlere de kullanabilirsiniz. Ben bunu şimdilik Shea yağı ile dönüşümlü kullanıyorum. Tırnaklarım zaten serttir ve özellikle bir yere takılmazsa pek kırılmazlar ama sanki bunu kullandığımdan beri daha da sertleştiler gibi geldi bana.

Tabi ki en en favori ürünüm, canım Jo Malone peelingimle de aşk yaşıyorum. Her akşam ellerimin kadifeliğine bir kere daha hayran oluyorum bunu kullandıktan sonra.

Bütün bunların yanında tabi gün içinde de çantamda ve iş yerimde bulunan el kremlerimi de kullanmayı ihmal etmiyorum. Bütün el kremlerim içinde de en favorim şu sıralar Caudalie, burada da bahsetmiştim. Güzel kokuyor ve ellerimi yumuşatıyor. Tırnak bakımı için kullandığım bütün bu markalar değişebilir, ürünlerinizi tabi ki aynı markalardan seçmek zorunda değilsiniz. Kimisi Lush Lemony Flutter kullanıyor, kimi de Burt's Bees el ve tırnak kreminden memnun, hatta Oriflame balmlar bile kullanılıyor, sizi memnun eden, kolay ulaşabildiğiniz herhangi bir marka olabilir yeter ki bakımınızı eksik etmeyin.
Sevgiler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder