18 Nisan 2014 Cuma

Essence All About Nude Palet incelemesi..

Bu ara hem Watsons hem de Gratis ataktalar ve sürekli yeni ürünlerle bizi memnun etmeye devam ediyorlar. Onlardan biri de Essence standlarında yerini alan All about serisinin  far paletleri, bu paletlerin 4 seçeneği var ama ben en sevdiğim nude tonları olduğu için, yine kahve-pembe-mürdüm tonlu olanını tercih ettim. 
Aslında bu palet hakkında pek çok yazı da okudum ve ortada kaldım. Bir kısım çok iyi değil ama idare eder beğendim demiş, bir kısım da hiç memnun kalmamış. Böyle durumlarda ürünü hele de renklerini sevmişsem kendim deneyip karar vermek istiyorum. Ayrıca biliyorum her yanım far paleti oldu ama uygun fiyatlı ve bu kadar da şirin görünümlü bir palete hayır diyemedim.

01 nude isimli palet,  ismiyle tam da uymuş diyemeyeceğim çünkü paletteki bütün renkler simli değil ama ışıltılı ve sedefli yapıdalar. Tamamen mat farlar istiyorsanız size uygun olmayacak bir palet.

Paletteki farların pigmentasyonları da farklılık gösteriyor. Üst sırada, ortadaki pembe paletin en zayıf rengi diyebilirim. Göz kapağına uygulamak için fırçaya bol bol almak gerekiyor. Her iki sırada en baştaki farlar orta karar diyebileceğim şekildeler.  Üstteki son renk ortanın üstü ama altta son iki renk ise baya iyi pigmentasyona sahip renkler olarak sıralanıyor palette.

Orta parmağımda en az pigmentasyona sahip renk görülüyor. Bir çok blogda pigmentasyonu zayıf olarak belirtilen ilk renk beyaz ise işaret parmağımda ve fena da değil görüldüğü gibi.

Bu renkler baz olarak veya kaş altı/göz pınarı uygulamaları için bence uygunlar.

Yine işaret parmağımda orta karar pigmentasyonlu, alt sıradaki ilk renk var. Diğer iki parmağımdakiler ise pigmentasyondan bayılmış durumdaki son iki rengimiz. 

Swatchları da bu şekilde.

13 TL.'lik uygun fiyatına göre çok da bir şey beklemediğim paletten tuhaf bir şekilde memnun kaldım diyebilirim. En kötü ihtimalle çok övülen son iki rengi kullanırım sadece derken, diğer renklerin de gayet güzel kullanılabildiğini gördüm. Bazla kullanıldığında kalıcılıkları da fena değil, ama özellikle yağlı göz kapağı mutlaka baz istiyor. Ayrıca topaklanma da yapmadı bende gün içinde. Bu serinin diğer renklerinden alla bout candies ve paradise çok zevkime uygun değiller. Ama şimdiye kadar standlarda hiç görmediğim all about  sunrise hiç de fena değil, görürsem alabilirim onu da.


Paletimizle bir de makyaj uygulaması görelim. Göz kapağımda en pigmentsiz dediğim pembe var. Tabi en altta Maybelline Color Tattoo pink gold da sürdüğüm için renk daha yoğun duruyor. 

Sevgiler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder