9 Kasım 2013 Cumartesi

Sigma F84 vs. Ucuz Blending Brush...

Daha önce Sigma F84 den bahsetmiş ve bu fırça ile yüz makyajında blending işlemini yaptığımı söylemiştim. Bu fırçayı alana kadar bu işlemi hangi fırça ile yaptığımı göstereceğim ve bir kıyaslama yapacağım.
Hemen söyleyeyim maalesef bu fırçayı nereden ve ne kadara aldım hatırlamıyorum, muhtemelen gezerken gördüğüm kozmetik depolarından birinden almışımdır ve fiyatı da 10 TL. bile değildir.Biçimlerinin nasıl aynı olduğu görülebiliyor, bana biraz Sephora fırçaların da yapısını andırıyor.

Sigma fırçanın alt kısmı daha geniş, kılları daha kısa ve daha yoğun buna karşılık daha yumuşak. Diğer fırçanın da tüyleri oldukça yumuşak ama sıklığı iyi görünmekle birlikte o kadar yoğun değil. O nedenle örneğin bir fondöten uygulamaya kalktığımda çok ürün yiyecektir.

Ama blending açısından aynı işi rahatça görüyor. 

Belki daha önce yazmışımdır, gördüğüm her kozmetik deposuna, mağazasına girip fırça araştırması yapıp, gözüme güzel gözükeni de aldığımı. Bu fırça da onlardan biri işte, tabi bir Sigma kadar kaliteli değil ama yedekte dursun, aynı işi yapıyor sonuçta..
Sevgiler..


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder