19 Ağustos 2013 Pazartesi

HM Makyaj Koleksiyonundan Alışveriş..

Sanırım HM'in renkli kozmetik ürünlerini ağustos ayı başından itibaren TR'ye getirdiğini herkes duymuştur. Ağustos başında tatilde olduğum için, (zaten bu sene ne zaman İstanbul dışına çıksam bütün markalar yeni koleksiyon çıkarıveriyorlar) geçtiğimiz cumartesi Brandium AVM içinde açılan Anadolu Yakasının tek HM mağazasını ziyarete gidebildim. Tabi genel olarak bütün makyaj-kozmetik standı talan edilmiş, istediğim çoğu ürünü bulamadım. Örneğin şu çok güzel kalem rujlardan hiç kalmamıştı ama gelecekmiş neyse ki.
Ben de denemek için gözüme hoş görünen birkaç parça ürün aldım. İki adet maske, onları ayrıca resimlemedim ama sonra anlatacağım ayrıntılı tabi, fiyatları 4.95 TL.

Öncelikle fırçalardan başlayalım, ne kadar fırçam olursa olsun yeni bir fırça gördüm mü almadan duramıyorum. Aslında çift taraflı fırçaları da sevmem bile ama işte fırça deyince akan sular duruyor. Büyük pudra-fondöten fırçasının iki rengi var bir bu kemik rengi bir de siyah olanı. Siyah olan bariz şekilde elime sert geldi, beğenmedim. Bu beyaz olanın kılları daha yumuşak. İki gündür de sadece bu fırçaları kullandım makyajımda, fondöteni böyle yassı bir fırça ile uygulamayı sevmiyorum. Aslında ürünü daha az kullanıyor ve pıt pıt hareketlerle uygulama yapılıyor ama diğer fırçalara göre uygulama biraz uzun sürüyor. Diğer taraf bütün yüze pudra uygulamak için hem küçük hem de fazla yumuşak. Ama allık uygularken bir sorunla karşılaşmadım. Ancak bol pigmentli ve tozutan bir allıkta iyi sonuç vermeyecektir.  Fiyatı 14.95 TL.

İnce kemik rengi göz fırçasının far karıştırma tarafına bayıldım, hatta siyah detailer göz fırçasına da bayıldım. İkisiyle de o kadar rahat ve detayda uygulamalar yaptım ki o siyahtan keşke bir tane daha alsaydım diyorum şimdi. Siyah fırça ile Essence'den yeni aldığım pigmentlerin uygulamasını yaptım. Hem fırça küçük, bol renkli pigmentleri daha rahat uygulayabiliyorsunuz. crease bölgesine kemik rengi fırça ile çok güzel ve net uygulama yapılabiliyor. siyah fırça ile göz altına sürdüğüm farı dağıtıp, duman efekti vermek için ideal geldi bana.  Kemik rengi fırçanın  fiyatı 8.95 TL., siyah fırça ise 6.95 TL. 

Kemik rengi fırçanın diğer ucu jel eye-liner sürmek için tasarlanmış, ancak ben jel-eyelinerı kırk yolda bir sürdüğüm için, bu kısmı da detayda far uygulaması için kullandım. Zaten bana eyeliner için biraz da yumuşak geldi. 

Gelelim ojelere, bu mat-metalik ojelerden birini sevgili Başak'ın blogunda görüp çok beğenmiştim. Zaten bu tür metalik renkleri çok sevdiğim için ikisini de aldım. Sanırım fiyatları 8.95 TL. olacak. Biraz pahalı gibi ama bu renge değer bence.. Mad Blue isimli rengi hemen de sürdüm zaten, bir sonraki yazı onunla ilgili olacak.

İki adet simli oje, simli ojelere dayanamıyorum resmen. İsimleri mavi olan Did I tell you? ve pembe olan Rooftop Party. İkisi de çok şekerler ve fiyatları da 8.95 TL.
Bir de bu minik Mad Lilac isimli oje var, rengi çok tatlı fiyatı da 1.95 TL.

Bu güzel kalemlik-makyaj çantasına ise bayıldım. Değişik renk ve desenleri de mevcuttu ama bu pop-art desenli olanı aldım ve makyaj çantası olarak kullanıyorum. Fiyatı 6.95 TL.

O güzel nude far paletlerinin maalesef hepsi kırılmıştı, bu nedenle alamadım. Diğer büyükçe bir far paleti daha vardı. Tester üzerinden renklere şöyle bir baktım. renkler fena değil ama o koyu renklere göre pigmentasyon bana çok az geldi. Ayrıca nedense renkleri donuk donuk buldum. Bir sonraki ziyaretimde nude palet olursa almayı düşünüyorum. Bir de bahsetmiştim, kalem rujlardan istiyordum ama hiç kalmamış, tester bile yoktu. Umarım bir sonrakine bulabilirim. Bu arada HM çalışanlarının da standlardan ve ürünlerden pek haberleri yok. Reyondaki onca kırık ürünü görmemişler mesela, ben gösterince önce inanmayarak şöyle bir baktı, sonra da bunlar zaten tester dedi ama ürünler orijinal ambalajlarında, bir kaç tane olarak duruyordu reyonda, belli ki gelişlerinde kırılmışlar sonra da kimse bakmamış bunlara. Umarım daha çeşitli ve bol ürün gelsin ve böyle kazalar da yaşanmasın. 
Sevgiler..


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder