29 Ağustos 2014 Cuma

Faberlic Beautycafe Ürünleri..

Faberlic'den bayram öncesinde Beautycafe serisinin 3 güzel ürünü yollamıştı. Bir adet scrub/duş jeli, vücut kremi ve el ve tırnaklar için gece bakım kremi. Kremler bitter çikolatada en sevdiğim (ki normalde bitter sevmem ama buna bayılıyorum) portakal aromasından esinlenerek bitter çikolata&portakal kokusu içeriyorlar. Bu arada bu bitterler içinde de en iyisi Lindt markasına aittir.
Normalde çikolata sevmeme rağmen çikolata katılmış hiç bir ürünü sevmem. Yani yiyecek veya duş jeli fark etmiyor, sonuçta sevmiyorum. O nedenle Palm Olive'in çikolata kokan yeni serisinden veya TBS'nin çikolatalı vücut bakım serisinden falan hiç hoşlanmadım. Kokuları çok fena bir kere. Ama bunun kokusu özellikle yoğun bir çikolata olmasına rağmen bana baskın gelmedi, arada portakal aromasını da gayet rahat duyuyorum. Turunçgil kokuları bu tür ürünlerde özellikle tercih ettiğim kokulardır zaten.

Üstteki büyük kutu vücut kremi alttaki ise gece el bakım kremi.

Ama en sevdiğim ürün tartışmasız bu içinde minik tanecikler barındıran scrub/duş jeli oldu. Bir scrub için taneciklerini çok hafif ve köpürmesini de çok yoğun buldum. Elimle scrub olarak uyguladığım zaman duş jeli gibi köpürmeye başlıyor. Ben de gayet güzel bir şekilde banyo süngerime döküp, duş jeli olarak kullanmaya başladım. Banyoda kokusu harika duruyor, çok yoğun değil ve kalıcı da değil. Ama o verdiği yumuşaklık ve nemlilik hissine bayıldım. Banyodan çıkınca cildim ipek gibi parlıyor resmen. 

Hemen üstüne de bacaklarıma vücut bakım kreminden sürüyorum. Yazın böyle kremler çok yapış yapış duruyor ve terletiyor diye pek kullanmıyordum ama bu o kadar güzel emiliyor ki, 5 dakika içinde hiç bir şey sürülmemiş gibi ama ipeksi bir cilt kalıyor geriye. Bunun da kokusu çok yoğun değil, koluma veya elime sürdüğümde ancak burnuma değdirirsem alıyorum kokuyu.

Bu gece el ve tırnak bakım kreminde de çok memnun kaldım. Aldığımdan beri geceleri düzenli kullanmaya çalışıyorum. Bir shea yağlı krem kadar nem vermiyor belki ama yaz için ben yeterli buluyorum. Hemen yatmadan sürüp de beklemek zorunda kalmıyorum çünkü hemen emiliyor bu krem de. 

Hepsini çok sevdim, Faberlic'in daha önceden denediğim ürünlerinden de memnun kalmıştım. Bir an önce daha geniş bir satış ağına sahip olmalarını diliyorum.
Sevgiler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder