30 Eylül 2013 Pazartesi

Sephora Eskiyi Getir Yeniyi Götür Alışverişi..

Sephora sanırım her sene tekrarladığı eskiyi getir yeniyi %30 indirimli götür kampanyasını bu yıl da yaptı. Geçen sene bu indirimden bir şey almamıştım ama bu sene hem yeni çıkan jumbo glossy kalem rujları denemek, hem eksik fırçalarımı tamamlamak, hem de elimde atılmak üzere olan eski makyaj ürünlerimi değerlendirmek için bu kampanyadan yararlandım.
2 adet Sephora renkli ve ince saplı fırça ve bir adet glossy kalem ruj aldım. Toplam 5 ürün değiştirilebiliyor belki 20 Ekime kadar 2 ürün daha alırım henüz karar vermedim.

Fırçalar yine Sephora serisine ait ama özel bir adı var mı bilmiyorum, renkli saplı olanlar diyelim.  Numaraları biri 111 biri de 237, ve koruma kapakları da var. 1 ay önce bu seriden 2 adet göz fırçası almıştım. Onlardan memnun kalınca hemen bunları da aldım.

Pembe saplı, kısa ama toparlak ve küt uçlu bir fondöten fırçası, numarası 111, küçük olmasına rağmen uygulamasını sevdim. Sıvı ve kremsi ürünlerde başarılı, pata kremi de fena uygulamadı. Ürünü fazla kullanmadı ve çizgi izi de bırakmadı. Ayrıca Mac Riri Woo Hibiscus Kiss isimli pigmentsiz allığı da denedim, çok başarılı bir uygulama yaptı.

Sapının uzunluğu bir dezavantaj da olmadı. Aksine oldukça rahat tutuyorum.

Normal kullandığım fondöten fırçalarına göre ucu oldukça küçük. Ama yüzün bütün bölgelerine rahatça girip uygulama yapabiliyor. Fiyatı indirimsiz sanırım 38 TL.

 Tüyleri çok sık, uygulama yapması çok kolay, sık sık kullanacağım fırçalarımdan biri oldu. Ayrıca temizlemesi de sık kıl yapısına rağmen kolay oldu.

Mor saplı far uygulama fırçası, bunun da kılları oldukça sık, numarası 237,  önce biraz da sert olacakmış gibi geldi bana uygulama yaparken gördüm ki yeteri kadar esnekmiş.

Hafif konik bir şekli var, crease bölgesi veya tüm göz kapağına uygulama rahat yapılıyor.

Oldukça sık kıllı ve enli bir fırça, yine sapı uzun ama uygulama esnasında sorun olmadı. Bu fırçadan da çok memnun kaldım. İndirimsiz fiyatı 28 TL.

Ve geldik glossy pen olarak adlandırılan jumbo dudak kalemine, bu seri sanırım yeni,1 hafta önce yoktu diye biliyorum çünkü.  04 numaralı Glossy Purple..

Kalemtraşla değil, arkadan çevirerek açılıyor bu özellik her zaman daha pratiktir. 2.84 gr., oldukça az ama çabuk bitmesi de iyi bir özellik olabilir. Fiyatı 22.80 TL.

Rengi mat ama yumuşak bir mor, içinde alt ton olarak baya bir pembelik de var. 

Soğuk tonlu, dudağı yumuşak tutan, nemlendirmesi orta ve kalıcı olmayan bir ruj. Güneşte hafif ışıltılı gibi de gözüküyor ama içinde sim yok.


Dudakta görünüşü çizgilere dolma yapmıyor kusur göstermiyor ve taşmıyor. Ama krem yapısından dolayı dikkatli sürülmesi lazım.

Sephora'nın bu eskiyi değiştirme kampanyası oldukça iyi ama dün instagramdan takip edenler görmüştür belki, değişik Sephora mağazaları kampanyanın tam olarak nasıl olduğundan haberleri yok. Bazı mağazalar fırçalar kampanyaya dahil değil diye iddia etmişler. Halbuki bannerlarında açıkça Sephora markalı fırçaların dahil olduğu yazıyor. Biraz daha dikkatli, en azından bu kadar iddiacı ve ukala olmamaları gerekiyor. Müşteri bir şey diyorsa hemen iddialaşmak yerine biraz araştırıp, öyle bilgi vermeleri daha iyi olur diye düşünüyorum.
Sevgiler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder