16 Eylül 2013 Pazartesi

Make Up For Ever Far 17 Numara..

Uzun zamandır yabancı ve yerli bloglarda Maybelline Color tattoo'nun Pomegrenate Punch isimli rengine bakıp bakıp, niye TR'de yok diye ağlarken Sephora ziyaretim esnasında esnasında, renk arayışımı söylediğim satış görevlisi beni hemen MUFE standına yönlendirdi. Çok güzel pek çok renk seçeneği içinden, tam da aradığım renk olan 17 numarayı hemen buldum, denedim ve aldım tabi. Bu arada bu krem farların testerlarını da ilk benim denediğimi söylemeden geçemeyeceğim. Maltepe Park AVM yenilendiği ve Sephora'da yeni açıldığı için bütün testerlar hala gıcır durumdalar.
Minik karton kutu içerisinde, 6 gr. oldukça yeterli ve ürünümüz water proof yani suya dayanıklıymış. Bu konuya geleceğiz.

Krem farların bazıları çok amaçlı da uygulanabiliyormuş. Yani 17 numara dudağa değil ama göz ve yanaklara uygulanabilir.

Rengi böyle harika ötesi bir bordo-mürdüm. İçinde sim yok ama yapısı sedefli o nedenle ışıltılı bir görünüşe sahip. Uygulamasını biliyorsunuz, Ecotools Airbrush Concealer fırça ile yapıyorum ve çok kolay oluyor. Kıvamı harika, anında fırçaya geliyor, çok azı bile yetiyor, oldukça pigmentli bir far. Gelelim suya dayanıklı mı değil mi kısmına, bence bu waterproof değil smudge proof bir ürün. Elimin üzerinde beklettiğim ürünü yine elimle dağıtmaya çalıştığımda mıh gibi kaldı ama ne zaman ıslak parmağımla ovaladım, o zaman maalesef dayanamadı ve çıktı. 

Rengin güneşte duruşu bu şekilde, oldukça yoğun uygulanmış hali, bu kadarına fırçanın ucu yetti de arttı bile.
Fiyatı 57 TL. evet biraz pahalı ama değdi mi derseniz evet değdi diyebilirim. Çünkü rengi çok beğendim.  Ayrıca uzun süre de kullanacağım bir ürün.


Yalnız beğenmediğim bir konu var bahsetmeyi unuttum, ürünün kabı plastik, çok daha ucuz markalar bile ürünlerini cam kavanozlara koyarken MUFE'ye bu yakışmıyor bence. 


Bu da 17 numara ile bir uygulama.. Göz kapağı üstüne daha sonra bahsedeceğim bir Sephora far sürdüm. Eyeliner NYC, mascara ise sanırım Gabrini..

Sevgiler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder