18 Mart 2014 Salı

2014 Güzellik ve Bakım Fuarı..

Günaydın, geçtiğimiz hafta ayın 13-16'sı arası İstanbul Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Merkezinde, Rumeli Salonunda Güzellik ve Bakım Fuarı yapıldı. Bu sene ben de fuara TR'ye yeni giren bir marka, Image Skincare distribütörü olan Maya Pharma'nın daveti üzerine cuma günü katıldım. 
Fuara zaten gitmeyi düşünüyordum ama Maya Pharma da çağırınca gitmişken bütün gezmek istediğim standları bir günde hallettim. 

Öncelikle Maya Pharma standında oturup, ürünler hakkında bilgi aldım ve o anda yapılan bir cilt bakımı uygulamasını da biraz izledim. Bu günün ilk uygulaması idi, benim cildime uygun canlandırıcı-besleyici bir cilt bakımı uygulaması da bundan sonra yapıldı. Image ürünleri ile yapılan bu uygulamadan çok memnun kaldım, cildim ışıldadı resmen. 

Burada görülen ürünlerin çoğu profesyonel Güzellik Salonlarında yapılan uygulamalara yönelik ürünler ama tabi ev kullanımı için de ürünleri mevcut. Ürünler yine yetkili Güzellik Salonlarında kullanılıyor ve satışları da yapılıyor. 

Cilt bakımı saatimin gelmesini beklerken tabi ki fuarı keşfe çıktım ve hemen mutlaka gitmek istediğim standlardan biri olan Tanaçan Kozmetik standında soluğu aldım. Bir önceki gün de zaten instagram üzerinden de yazışmıştık Tanaçan yetkilileri ile, artık hepsini tanıyorum.

Hemen sergide 8 TL.'ye düşmüş olan ojeleri inceledim, beğendiklerimi ayırttım. O arada Selim Bey bana yeni getirdikleri Crinkled Chrome isimli koleksiyonu çıkartıp gösterdi. Bu koleksiyondan 2 rengi de denedim hatta ama renklerinden dolayı tam içime sinmediler. Ben de bunları almaktan vazgeçip diğer koleksiyonlardan aklımda kalan renklere yöneldim.

Tanaçan standında el bakımı, peeling, parafin ve oje uygulamaları da yapılıyor. Denemek istediğim peeling ve maskeyi görünce hemen masanın başına geçtim.

Peeling ve maske uygulaması yapıldı, üzerine güzel bakım kremleri de sürüldü. Ellerim pamuk gibi oldu. Ama ne yazık ki bu denediğim ürünler hep kuaför ve güzellik salonlarına yönelik, dev gibi ürünler. Biraz daha makul boyları olsa kesinlikle alınırlar.

Ben bu 6 ojeyi beğenip aldım, maalesef yine aklımda kalan ojelerin olduğu Cirque de Soleil koleksiyonundan ellerinde hiç oje kalmamış, o nedenle alamadım.

Daha sonra Alessandro'nun standına uğradım, en son olarak da gezerken Missha ve yine TR'ye yeni giren markalardan biri Skin79 standlarını gördüm. Ama fuar fiyatları normal satış ile aynıymış o nedenle denemeden bir şey almaya gerek görmedim ve bu testerları aldım.

Arada resim çekmeyi unuttuğum ama yıllık Konjac alışverişimi yaptığım Match Kozmetik standına da uğradım. Bu seneki fuar bereketli ve eğlenceli geçti, geçen sene güzellik salonlarına yönelik alet tanıtımı yapan firmalar çok büyük çoğunluktayken bu sene son kullanıcı, yani bizlere hitap eden firmalar da fuarda yerlerini almışlardı. Bir sonraki fuar da çok daha iyi geçecek eminim. 
Sevgiler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder