13 Haziran 2014 Cuma

Günün Ojesi pastel Nude "Rose"

Günaydın. İlk yazısını burada yazdığım Ezgi ile #mybkevent sponsorlarından Pastel Kozmetik hediye kutusunun içine yeni çıkan nude koleksiyonundan 2 adet oje koymuş. Nude renkler ve özellikle ojeler hakkında düşündüklerimi biliyorsunuz sanırım, bebek renkleridir bana göre ve gerekmedikçe de kullanmam. Nitekim bu ojeleri de etkinlikte gelmeseydi kesinlikle alıp kullanmazdım, hele de baz değil, tek başına kullanmak aklımdan bile geçmezdi. Ama nasıl duracak diye merak edip Rose yani gül isimli rengi denedim.
Bir kere ojeler tahmin ettiğimden daha pigmentliler, tamamen tek katta kapatıyor değil tabi hatta 2 kat bile iyiydi ama bana göre biraz azdı. 3 katta tırnaklarımda şahane, temiz ve hoş bir görüntü oluştu. Gerçekten nude ojeden hoşlanmayan ben bu görüntüyü ve rengi sevdiğim için üzerine simli oje ile bile geçmedim.  

3 katta kapatıyor demiştim ama kuruma süresi kısa, ince katlar halinde kısa sürede kuruyor. Oje mat, sedefli, ışıltılı ve kremsi yapıda değil, temiz görünümlü, plastik bir bitişi var. 3 kat sürmenin şöyle bir eksisi var, tırnak üzeri kalınlaştığı için normalden daha çabuk uçtan soyulup bozulmaya aday oluyor. Eğer 2-3 gün dokunmayayım kalsın diyorsanız önce ilk iki katı sürün, iyice kurusun, daha sonra 3. yü sürün, böylece dayanıklılığı artar.

Fırçası diğer Pastel  ojeler ile aynı, hafif kalın ve tok bir fırça. Tırnağı kavramasını seviyorum.

Nude serisi ojeleri özellikle bu tonları sevenler, kullananlar çok sevecektir diye düşünüyorum. Seride toplamda 12 renk var buradan inceleyebilirsiniz.
Sevgiler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder