15 Kasım 2014 Cumartesi

Saç bakım maskesi Ovex..

Sacbakım tarafından #sumakeupevent'de hediye edilen HC Haircare Ovex saç maskesini nihayet kullanabildim ve geciktirmeden de yazısını yazmak istiyorum. Bu krem-maske kullanan herkes tarafından çok övüldü çok beğenildi. Ben de bu nedenle beklentimi biraz yüksek tutmuştum.


Uzu saçlı arkadaşlar için maske gayet uygun bir boyda, ama benim kullan kullan bitiremeyeceğim bir boyutta geliyor. Zaten saçlarım kısa ve az az da uyguladığım için henüz yarısına bile gelebilmiş değilim. 

Kullanma şekli normalde saç uçlarına doğru sürerek 5-10 dakika bekleyip durulamak ama bende uçlarına sürecek uzun saç olmadığı için diplerine değdirmemeye çalışarak saçıma şöyle bir ince tabaka uyguluyorum. Yaklaşık 5 dakika beklettikten sonra da duruluyorum. Evet saçlarım yumuşacık oluyor ve kolay açılıyor ama extra bir hacim veya parlaklık gözlemleyemedim kullandığım süre içinde.

Şimdi burada sayılan özelliklerden ben sadece yumuşaklık, nemlilik, hızlı ve kolay kullanım ve saçı ağırlaştırmama gibi özellikleri gördüm üründe. Yağlanma sürem yine 1 tam gün olarak aynı devam ediyor, saç tellerimde de öyle görülür bir iyileşme olmadı.  belki daha uzun süre mi kullanmak lazım bilemiyorum.

Aslında evet yarısından fazla kullanmışım hatta ki. Ürün son derece hafif ve kullanımı kolay olduğu ve saçımı da dediği gibi ağırlaştırmadığı için günlük krem olarak bile kullanıyorum bunu. Kokusu da hoşuma gidiyor.

Sanırım yine bu seriden bir de saç kremi var elimde, bakalım bu bittikten sonra da onu deneyeceğim, belki o daha iyi gelir saçıma.
Sevgiler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder