26 Eylül 2014 Cuma

Sephora Soda Pop Lipbalm..

Günaydın. Sephora bu ay yolladığı maillerde kiss me lip balmlarını "hot now" sloganı ile tanıtmıştı. Biliyorsunuz o ay Sephora'ya yeni ne geldiyse "hot now" oluyor. Daha önce gelenlere hot diyemezdim ama bu miniş ve tombiş lip balmlara hakikaten de hot diyebiliriz.

İlhamını Eos lip balmlardan, rengini Nivea lip careden almış olan kiss me balmlar şu anda 24.90 TL.'den satışta bulunuyor. Ben % 20 indirimimi kullandım bunun için. Alırken Palladium Sephora'da sadece bu renk bir de kırmızı vardı, halbuki toplamda 6 renk var sonradan Maltepe Park AVM'de hepsini gördüm. Zaten almak isteyebileceğim bir bu renk varmış.  Ambalaj çok şirin ama görüyorsunuz elinizi sürmenizle kirlenmesi bir oluyor.

Ama içi, o içi beni şirinliği ile mutlu etti ve Haribo kolalı şekerleri gibi kokuyor. O kokuya bayılırım ama şekerli koku sevmem ya da tadından da hoşlanmam derseniz denemeden almayın. Çünkü tadı da aynen öyle.

Sürdükten sonra dudakta tadı ve kokusu devam ediyor. Ürün gramajı yüksek, kolay bitecek gibi değil ama ben elimden düşürmüyorum bu ara yani çabuk da bitebilir. İçinde ne var hiç fikrim yok ve çok da dert etmedim bu sefer.

Rengi koyu renk seven ama kullanamayanlar için ideal, sheer yapıda, oldukça parlak ve ıslak bitişli. nem vermesi iyi. Çizgilere dolmuyor. Ama tabi ki her balm gibi biraz dağılma yapmaya eğilimi var ve kalıcı da değil. Kalıcı değil derken bir şey yeyip içmediğim bütün bir sabah boyunca dudağımda durdu, daha ne olsun. 

Parlak ve ıslak bitişli evet ve balmdır renk vermez diye aynasız sürmeye kalkmayın, çünkü pigmenti gayet şahane ve yine aynasız sürerseniz dudakta birikme veya taşma yapabilir.

Ben bu balmı çok sevdim, uzun zamandır hiç bir ürünü böyle aşk ve sadakatle kullanmamıştım. Sabah başka ruj sürsem bile öğleden sonra elim mutlaka buna gidiyor. Keşke daha çok renk çeşidi olsaydı, bir kırmızı, bir turuncu, iki daha açık pembe ve bir de renksiz olanı var. 
Sevgiler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder