23 Eylül 2014 Salı

Farmasi BB rujlar

Farmasi Kozmetik hem piyasaya yeniden hızlı bir dönüş yaptı hem de bir biri ardına yeni ve güzel hem de değişik ürünler çıkartıyorlar. Bu minik BB kutuları paketten elime ilk düştüğünde 3 tane BB krem mi nee dedim. Ama hemen fark ettim ki bunlar krem değil, Farmasi'nin yeni çıkardığı ve BB özelliği taşıyan rujları. Bu rujları ilk deneyenlerden biri de ben oldum, o nedenle de teşekkür ediyorum.
Hem de bu sefer BB serisi rujların isimleri de varmış. Ürünler isim alınca çok hoşuma gidiyor.

Renkleri, görünüşleri sheer özelliğinde gibi duruyor. Zaten serinin amacı ve iddiası da çok pigmentli olmak değil, uzun vadede bir BB kremin verdiği özellikler ile dudakları beslemek ve görünüşlerini iyileştirmek.

Pink berry  pembe/mercan  tonunda. Çok pigmentli olmadığı halde rengini tam olarak veriyor ve  çok doğal duruyor.  Sürümü kolay ve dudakta yumuşacık duruyor.  Tabi çok kalıcı değiller, bir şey yenildiğinde çıkıyor ve tazelemek gerekiyor.

Red Cherry dudağa resimde görüldüğü gibi tam bir kırmızı vermese de renginin kırmızı olduğu anlaşılıyor. Bu ruj ben kırmızı ruj süremem bana yakışmaz diyenler için ideal bence çünkü dudakta çok doğal ve kadife gibi duruyor. 3 ruj içindeki favorim de bu oldu zaten.

Mauve plum ise yine koyu renkleri seven ama sürmeye cesaret edemeyenler için bir kurtarıcı gibi. 3 ruj içinde yapısı en ince olan bu, dudağa verdiği hafif de bir ışıltı ile sonbahar günlerinde favori olabilir.

Yapısı diğer 2'sine göre daha kalınca olan 01 numara pink cherry, o nedenle kuru dudağımda biraz toplanma yapabiliyor.


02 numara ise tamamen sheer yapısı ise dudağımı tam örtüyor.  Kırmızının hafif hali diyebiliriz. 


03 numara da sheer yapısı ile dudağımda kuruma yapmadı.

3 ruj da çok kalıcı değil ve günlük kullanımda dudaklarımı düzgün gösteriyor ve nem veriyor. Çok  uzun vadedeki etkilerini de merak ediyorum bakalım. Sonuçlarını aldığıma inandığım zaman yazıda güncelleme yapacağım tabi.
Sevgiler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder