9 Ocak 2015 Cuma

Essence Kirpik bazı..

Maalesef kısa kirpiklerim var, ayrıca biraz da seyrek bir yapısı var.  Bu durumda maskaranın kirpiklerimi hem uzatmasını hem de biraz dolgunluk vermesini istiyorum. Tabi her şey aynı anda olamıyor, o nedenle neredeyse her yeni çıkan maskarayı deniyorum. Ayrıca bir zamanlar Loreal'in çift taraflı bir maskarası vardı hatırlayanlar olacaktır, onu kullandığımdan beri de iyi bir maskara bazı arar dururum.
essence lash base

Flormar'ın bir koleksiyonu ile çıkardığı maskara/kirpik bazını geç fark ettim ve sınırlı sayıda olduğu için de alamadım. Flormar bunu daimi koleksiyonuna katsa aslında süper olur.  Essence'in de benzer bir ürünü olduğunu görünce uzunca bir aramadan sonra nihayet bulup aldım. Uzunca bir arama diyorum çünkü tam da o deli indirimin sonunda aramaya başladım ve hiç bir yerde yoktu. gerçi hala da görmüş  değilim.

essence lash base

Maskara beyaz renkli, kirpiklerinize bembeyaz bir kat çekiyor, çok ıslak değil aceleniz varsa bazı uygular uygulamaz maskaranızı da sürebilirsiniz. Ama beklerseniz de kirpiklerinizde sertleşmiyor. Ancak beyaz nokta kalmaması için kirpikleri dipten uca dikkatlice rimellemek lazım sonrasında, yoksa yer yer beyazlıklar kalabiliyor. Ama daha sonra kayboluyor bu beyazlık.

Kirpikler maskarasız.

Essence maskara bazı ile.. Kirpik dibine sürülürken biraz bulaşma yapmış, bunun olmaması için maskaradan sonra bir kat daha kalem geçiyorum her ihtimale karşı.


Essence maskara bazı genel olarak ortalama bir ürün,  9.90 TL.'lik fiyatına göre fena değil diyebiliriz. Beraber kullandığım maskara ile değişiklik gösterse de genel olarak maskaranın rengini daha belirginleştirip, çok değil ama maskara ile olduğundan bir tık daha uzun görünmesini sağlıyor yalnız dolgunluk vermiyor. Bu durumda önce bazı kullanıp daha sonra da dolgunluk veren bir maskara ile tamamlamanın daha iyi olduğunu düşünüyorum.
Sevgiler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder