22 Nisan 2013 Pazartesi

Yves Rocher BB Krem..

Bu kremi 2 hafta önce almıştım, hatta ig ve twitterdan da yazmıştım aldığımı ama denemeden de yazmak istemedim. Aldığımdan beri birkaç kez sürdüm hatta bugün de yüzümde var  ve şimdi bir fikrim oluştu hakkında, artık yazabilirim.


Öncelikle 30 ml.'lik ambalajda ve tek renk, o da medium genel olarak çok koyu ve çok açık olmamak kaydı ile her cilde uyabilir. Ama almadan yine de mağazada yüzünüzde denemeniz iyi olabilir. Fiyatı 24.90 TL. ve şu sırada indirimi yok. Gerçi diğer BB kremlerin de 20 TL. civarı olduğunu düşünürsek, fiyatın uygun olduğunu görüyoruz.
Burada etkileri sayılıyor ama türkçesini de sitesinden alıp yazıyorum..
-İçeriğindeki Organik Hamamelis Özsuyu ile 24 saat boyunca nemlendirme,
- İçeriğindeki Beyaz Çay ile ten rengini bütünleştirme,
- İçeriğindeki Beyaz Çay ile kusurları ve yorgunluk izlerini gizleme,
- İçeriğindeki Elma oligosidleri ile cildi gerginleştirme,
-İçeriğindeki Elma oligosidleri cilde ışıltı verme
- İçeriğindeki Afloya Yaprağı ile Dış etkilere karşı koruma.
Hafif dokusu sayesinde anında cilt tarafından emilir.
Ne kadar aradıysam da güneş koruması hakkında bir bilgi bulamadım. Satış görevlisi hanım var olduğunu söyledi ama faktörünü o da bilemedi. Daha kesin bir bilgi edinene kadar yokmuş gibi farz edecek ve önümüzdeki günlerde güneş kremi ile birlikte kullanacağım. Dış etkilere karşı koruma özelliği güneş korumamı bilemiyorum.

Tüpü açar açmaz ilk fark edilen özellik şahane kokusu, şahane diyorum kokuya hassas olanların da rahatsız olmayacağı hafiflikte ve tazelikte bir bitki-parfüm kokusu çünkü, zaten kremi sürerken de uçup gidiyor. 

Krem oldukça yoğun yapıda, kadifemsi bir hissi var ve sürer sürmez ciltle bütünleşiyor ve cilt tonunu eşitliyor. Kapatıcı özelliği neredeyse hiç yok, o nedenle büyük cilt sorunları olanlar fazla bir şey beklemesin. İki kat sürümde kapatıcılık biraz daha artıyor ama yine de tam yeterli değil. En güzeli de iki katta bile maske etkisi vermiyor. Oldukça da dayanıklı, 24 saat nemlendirme dese bile altına güzel bir nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin özellikle burun kenarları gibi bölgelere de elinizi bol tutun. 

BB Krem benden geçer not aldı, bir de güneş koruma faktörü hakkında da tam bir bilgi edinebilseydim çok iyi olacaktı. Bir de şu tek renk olma sorunu var, onu da çözerlerse süper olacak, şimdilik medium benim gibi pek çok kişinin de cilt tonuna uyacaktır ama birkaç seçeneğin de olması iyi olur diye düşünüyorum. 
Sevgiler..

8 yorum:

 1. fiyatı gayet uygun deneyebilirim bende :)

  YanıtlaSil
 2. Güle güle kullan canım.Bende bugün başka bir markanın BB kremini kullanmaya başladım ama benimki oldukça sıvı yapıda, kıvamlı ve hoş kokulu ürünleri seviyorum bende.

  YanıtlaSil
 3. @littlebuttefly.. evet beğendiğim bir ürün oldu.. mağazalarda deneme de yapıyorlar..

  YanıtlaSil
 4. @makyajkelebeği.. evet sanırım ben de böyle kıvamlı ürünleri daha çok seviyorum artık.. güle güle kullan sen de..

  YanıtlaSil
 5. Düşer fiyatı yakında öyle düşünüyorum şuanda :)Özellikleri çok iyi de tek rengi olması kötü ama ben çok açığım mümkün değil olmaz ozaman bana neden öyle yapmışlarki :(

  YanıtlaSil
 6. @kokoş.. Fiyatı düşer bence de ve mutlaka başka tonları da vardır da tr te gelmemiştir .. Ama mağazada fırsatın varsa deneyebilirsin ciltle bütünleşen bir yapısı var

  YanıtlaSil
 7. Güle güle kullan, benim elimden düşmüyor aldığımdan beri :) Güneş koruma faktörü yok bu arada.

  YanıtlaSil
 8. @onorr.. Teşekkürler Onurcum.. Ben de bulamadım gkf ama satış görevlisi de var deyince hadi dedim kontrıl edeyim bir daha.. Ama genel olarsk güzel memnunum..

  YanıtlaSil